توزیع واکسن کرونای تقلبی در اراک وجود نداشته است

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۲ کد : ۱۹۴۳۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۳۷
معاون غذا و دارو اراک با اشاره به دستگیری برخی افراد در زمینه توزیع واکسن کرونای تقلبی در کشور گفت : خوشبختانه تاکنون موردی از عرضه واکسن تقلبی در استان نداشته ایم.
توزیع واکسن کرونای تقلبی در اراک وجود نداشته است

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو با اشاره به دستگیری برخی افراد در زمینه توزیع واکسن کرونای تقلبی در کشور گفت : خوشبختانه تاکنون موردی از عرضه واکسن تقلبی در استان نداشته ایم.

وی گفت : از روز اول بار‌ها اعلام کردیم که مردم به هیچ نوع واکسنی که خارج از شبکه بهداشت رسمی کشور توزیع می‌شود، اعتماد نکنند.

دکتر علیمرادیان افزود: از همان روز‌های نخست نظارت جدی بر توزیع واکسن کرونا در استان صورت گرفت و تمام پوکه‌های واکسن با نظارت نمایندگانی از معاونت غذا و دارو و حراست دانشگاه جمع آوری و معدوم شده و می‌شود.

او افزود: مشکلی که در یکی از نقاط کشور ایجاد شده بود به دنبال درز این پوکه‌ها به بیرون بود که برخی افراد سودجو آن‌ها را با محتوای تقلبی پرکرده و با قیمت بالا به عنوان واکسن کرونا به مردم عرضه کرده بودند.

علیمرادیان ادامه داد: مردم باید بدانند که در بحث واکسن‌های تقلبی و قاچاق ضمن اینکه محتوای این واکسن‌ها تایید نمی‌شود، با توجه به شرایط نگهداری و توزیع آن‌ها این واکسن‌ها عملا قابل استفاده نیستند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: واکسن کرونا باید در دمای خاصی نگهداری شود و اگر خارج از این دما قرار گیرد، فاسد می‌شود.

او افزود: در حال حاضر تمام شهرستان‌های استان مجهز به فریزر نگهداری این واکسن‌ها هستند که واکسن‌ها را در دمای منفی ۲۰ درجه نگه می‌دارد. همچنین خودرو‌های حمل این واکسن‌ها همگی یخچال دار هستند تا واکسن‌ها فاسد نشوند.

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بنابراین استفاده از هر نوع واکسن خارج از چرخه رسمی توزیع واکسن می‌تواند خطرآفرین شود.

او افزود: این واکسن‌های تقلبی در کنار اینکه هیچ اثری نخواهند داشت، می‌توانند با عوارض بسیاری برای مصرف کنندگان همراه باشند.

معاون غذا و دارو اراک گفت: هم اکنون روند واکسیناسیون در استان مطلوب است و به زودی رده‌های سنی پایین‌تر فراخوان می‌شوند و واکسن رایگان و مطمئن دراختیار همه قرار می‌گیرد .

انتهای پیام/د

کلید واژه ها: واکسن تقلبی کرونا دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک


نظر شما :