داروی بیماران تالاسمی در حال تامین و توزیع/کمبود مقطعی به دلیل تاخیر در تخصیص ارز

۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۰ کد : ۲۴۸۲۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۵۰
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تامین و توزیع داروهای بیماران تالاسمی در دستور کار این سازمان قرار دارد و دلیل کمبودهای مقطعی تاخیر در تخصیص ارز بوده است.
داروی بیماران تالاسمی در حال تامین و توزیع/کمبود مقطعی به دلیل تاخیر در تخصیص ارز

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر حمیدرضا اینانلو در گفت و گو با ایفدانا با بیان این مطلب تصریح کرد: پیرو جلسه حضوری با انجمن تالاسمی، تامین داروهای حیاتی وارداتی این بیماران در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تامین و تولید داروهای دسفرال و جیدنیو زمانبر بوده و شرکت تامین کننده داروها را پس از تخصیص ارز و سوئیفت، در مرحله تولید قرار می‏دهد، بنابراین پروسه ثبت سفارش و تولید چهار الی پنج ماه زمان لازم دارد و شرکت سازنده قبل از این مرحله اقدام به تولید نمی کند.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص تامین داروهای بیماران تالاسمی، اظهار کرد: درمورد داروی دسفوناک ماده اولیه تامین و دارو در مرحله تولید و توزیع است.

به گفته وی ۳۸۰ هزار عدد داروی دسفرال تامین و درحال توزیع است، همچنین برنامه ریزی تامین محموله های بعدی نیز صورت گرفته است،  داروی جیدنیو نیز در مرحله تامین ارز قرار دارد.

کلید واژه ها: داروی بیماران تالاسمی


نظر شما :