این دهه یادآور بینش و تعمیق تفکر مردم در مسیر انقلاب است

۰۹ دی ۱۴۰۲ | ۰۰:۳۰ کد : ۴۰۶۰۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۲
دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک در پیامی فرارسیدن دهه بصیرت را گرامی داشت و این ایام را یادآور بینش و تعمیق تفکر مردم در مسیر حکومت جمهوری اسلامی ایران دانست.
این دهه یادآور بینش و تعمیق تفکر مردم در مسیر انقلاب است

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،در متن پیام دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک آمده است:

تفکر و تعقل از امتیازات خاص انسان در بین مخلوقات خداوند است که به‌واسطه این دو موهبت الهی برتری یافته و شایسته آن است که همچون فطرت پاک و سرشت الهی انسان در مسیر حق و حقانیت به پیش برود.
و بصیرت که از اسما حضرت معبود است و رسمش برای انسان همان حرکت مسیر حق در فهم درست زمانه با بینش اجتماعی، فراست سیاسی و کیاست اعتقادی که جز با تکیه بر راهنمایان الهی میسور نخواهد شد.
در بزنگاه انسان معاصر و با وجود شیاطین رنگارنگ و در آماج فتنه‌ها و دسیسه‌ها، بصیرت به مثابه حریم امنی است که مانع از لغزش و انحطاط آدمی می‌شود و در مقابل تعالی روح را به ارمغان می‌آورد.
تاریخ پرافتخار ایران به‌ویژه پس از اسلام همواره نشان داده است که مردمانی با بصیرت و پیرو فرامین الهی در سراسر این سرزمین پهناور، با اعتقادی راسخ و تا پای جان به ارزش‌ها و هنجارها پایبندند و نه تنها دفاع از مرزوبوم بلکه انحطاط اخلاق را نیز در کشورشان تاب نخواهند آورد.
دهه بصیرت با سه مناسبت بزرگ، نقش تاریخ‌سازی را نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهایی که امروز جزء محور مقاومت اسلامی هستند ایفا کرده است، ۱۹ دی‌ماه که مبدأ پیروزی مبارزات انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۶ بود، ۹ دی‌ماه که به فرموده رهبر معظم انقلاب آزمون مردم عزیز ایران اسلامی بود و با سربلندی آن را پشت سر گذاشتند و ۱۳ دی سالروز شهادت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با عمری مجاهد، اسوه‌ای از بصیرت و اسطوره‌ی برای قهرمانان و آزادگان جهان بود‌ و نام نهادن هفته‌ای به نام مقاومت در دل دهه بصیرت نیز فرصتی است مغتنم در راستای گام نهادن در این مسیر و ترویج فرهنگ ناب بصیرت و مقاومت.
به سهم خود گرامی می‌دارم فرارسیدن دهه بصیرت را و امیدوارم این ایام که یادآور بینش و تعمیق تفکر مردم در مسیر حکومت جمهوری اسلامی ایران است، یادآور نقش مردم به‌ویژه مردم و دانشگاهیان استان مرکزی به‌عنوان خاستگاه و مادر انقلاب اسلامی و پیروی و اطاعت از رهبری امت در مسیر اعتلای ایران عزیز اسلامی‌مان باشد.
به لطف گسترش گفتمان انقلاب اسلامی در ‌دیگر کشورهای جهان اسلام شاهد پیروزی جبهه مقاومت اسلامی و انحطاط هر روزه دشمنان آن به خصوص اسرائیل جنایت کار هستیم و امیدواریم این پیروزی‌ها زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت و انقلاب حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: روز بصیرت 9 دی پیام تبریک دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک


نظر شما :