معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛

تنها مراکز مجاز توزیع و فروش مکمل های ورزشی داروخانه ها هستند

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۹ کد : ۴۶۵۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۵۵۳
دکتر علیمرادیان گفت: تنها محل مجاز توزیع و فروش انواع مکمل ها، داروخانه ها هستند و سایر مراکزی که به عنوان محل فروش این مکمل ها فعالیت می کنند به هیچ عنوان دارای صلاحیت و مجوز قانونی نیستند.
تنها مراکز مجاز توزیع و فروش مکمل های ورزشی داروخانه ها هستند

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک،دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به این که از نظر قانون توزیع و فروش مکمل های تغذیه ای پیرو قوانین ناظر بر  توزیع داروها است، گفت: تنها محل مجاز توزیع و فروش انواع مکمل ها، داروخانه ها هستند و سایر مراکزی که به عنوان محل فروش این مکمل ها فعالیت می کنند به هیچ عنوان دارای صلاحیت و مجوز قانونی نیستند.

دکتر علیمرادیان رادامه داد: ناظران و بازرسان دانشگاه علوم پزشکی به صورت مداوم از داروخانه ها بازدید می کنند و موارد غیر مجاز را مورد برخورد جدی قرار می دهند از همین رو میزان تخلفات و کشفیات مکمل های ورزشی غیر مجاز در داروخانه ها بسیار کم بوده به طوری که طبق آمار موجود میزان این تخلفات کمتر از یک درصد است.

وی افزود: برخلاف این آمار پایین، میزان مکمل های غیر مجازی که در مغازه های غیر رسمی و باشگاه های ورزشی به فروش می رسد نسبتا بالا است.

علیمرایدان گفت: نظارت بر امورات جاری باشگاه ها ومغازه های توزیع کننده مکمل های ورزشی با دانشگاه علوم پزشکی نیست چرا که این دانشگاه نمی تواند بر تمامی صنوف نظارت داشته باشد اما با این حال   معاونت غذا و دارو در در قالب گشت های مشترک با دستگا ه قضا در طی سال چندین بار بازرسی های را انجام داده که در نتیجه آن ها برخورد های لازم انجام شده است

 وی افزود :  در حال حاضر تنها داروخانه ها زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می کنند و نظارت و برخورد با فروش مکمل ها در باشگاه های ورزشی بر عهده اداره کل ورزش و جوانان به عنوان مرجع صدور مجوز فعالیت برای این باشگاه ها است.

اتهای پیام/

رسول غفاری

کلید واژه ها: دکتر علیمرادیان مکمل های ورزشی


( ۴ )

نظر شما :