با حضور کارشناسان معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد:

دوره آموزشی کارشناسان و مراقبان سلامت مناطق ۱۵ گانه استان مرکزی

کارشناسان دارویی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو در کارگاه آموزشی که توسط اداره کل آموزش و پرورش برگزار شده بود به آموزش برچسب‌ رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور و آگاه سازی در مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها به کارشناسان سلامت مدارس استان پرداختند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۲ کد : ۶۸۸۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۷۹
کارشناسان دارویی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو در کارگاه آموزشی که توسط اداره کل آموزش و پرورش برگزار شده بود به آموزش برچسب‌ رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور و آگاه سازی در مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها به کارشناسان سلامت مدارس استان پرداختند.
دوره آموزشی کارشناسان و مراقبان سلامت مناطق ۱۵ گانه استان مرکزی

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، مهندس احمدی کارشناس واحد آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو بیان کرد: دوره آموزشی کارشناسان و مراقبان سلامت مناطق 15 گانه استان مرکزی با حضور کارشناسان خانم دکتر محمدی صفت و خانم مهندس احمدی کارشناسان دارویی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا برگزار شد.

مهندس احمدی افزود: کارشناسان دارویی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو در کارگاه آموزشی که توسط اداره کل آموزش و پرورش برگزار شده بود به آموزش برچسب‌های رهگیری و کنترل اصالت و آگاه سازی در مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها به کارشناسان سلامت مدارس استان پرداختند.

 

 مهندس احمدی کارشناس اداره نظارت بر مواد غذا یی و آرایشی بهداشتی  معاونت غذا و دارو اراک در خصوص ساختار برچسب اصالت و سلامت کالا گفت: برچسب اصالت و سلامت کالا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که در صورت استفاده صحیح از آن می‌توان ازاصل بودن و سالم بودن کالاهای سلامت محور  مطمئن شد.

 وی اظهار داشت: هر شهروند حداقل باید در مورد اطلاعاتی مانند نام و نام تجاری محصول، نام و کشور تولیدکننده، تاریخ تولید، انقضاء و سری ساخت محصول، پروانه بهداشتی ورود، مواد تشکیل‌دهنده، آرم سازمان غذا و دارو و علامت استاندارد ایران آگاهی داشته باشد. احمدی در ادامه افزود: بهترین راه شناسایی محصولات اصل از تقلبی سامانه مدیریت و نظارت بر محصولات سلامت سازمان غذا و دارو است. در صورت بروز مشکلات ناشی از استفاده محصولات وارداتی امکان پیگیری و رسیدگی موضوع به دلیل وجود مستندات و مدارک مربوط به کالای موردنظر در سازمان غذا و دارو میسر خواهد بود.

 وی در ادامه بیان کرد: در خصوص برچسب رهگیری اصالت کالا (شناسه رهگیری: کد 20 رقمی UID همان شناسه رهگیری که برای بررسی آن می‌توان کد مذکور را از طریق وب‌سایت www.ttac.ir کنترل نمود) و همچنین (سری ساخت محصول یا LOT که همان شماره سری ساخت است که کد مذکور می‌بایست با شماره سری ساخت حک‌شده و بر روی بسته‌بندی کالا یکسان باشد) و( تاریخ انقضاء یا EXP که همان تاریخ انقضای کالا است که تاریخ مذکور می‌بایست با تاریخ انقضای حک‌شده بر روی بسته‌بندی کالا یکسان باشد) تأکید کرد.

 وی در خصوص انواع برچسب رهگیری اصالت کالا گفت: کد اصالت کالا همان کد 16 رقمی اصالت کالا است که باید ابتدا لایه روبی برچسب را بخراشید و کد مذکور را از طریق وب‌سایت www.ttac.ir یا سامانه پیامکی 20008822 و یا تلفن گویای 6185-021 بررسی نمایید و به خاطر داشته باشید که تنها وب‌سایت معتبر جهت بررسی اصالت کالا وب‌سایت www.ttac.ir، تنها تلفن گویای معتبر جهت بررسی اصالت کالا تلفن گویای 6185-021 و همچنین تنها سامانه پیامکی معتبر بررسی اصالت کالا سامانه پیامکی 20008822 است.

در ادامه این دوره خانم دکتر محمدی صفت مطالبی در خصوص مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها ارائه دادند.

 انتهای پیام/

 رسول غفاری

 

کلید واژه ها: دوره آموزشی کارگاه آموزشی برچسب رهگیری و کنترل اصالت مربیان سلامت آموزش و پرورش هفته جهانی آگاهی نسبت به آنتی بیوتیک ها


نظر شما :