معاون غذا و دارو اراک:

پرداخت سیزده میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال کمک به بیماران صعب العلاج مرکزی

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۶ کد : ۸۸۰۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۷۶۷
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سیزده میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال کمک هزینه دارویی در سال گذشته به بیماران صعب العلاج استان مرکزی پرداخت شده است.
پرداخت سیزده میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال کمک به بیماران صعب العلاج مرکزی

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک؛دکتر «عباس علیمرادیان» معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی عنوان کرد: حمایت مالی از بیماران صعب العلاج در قالب اختصاص ردیف بودجه از سازمان غذا و داروی کشور انجام می گیرد و ماهانه نزدیک به یک و نیم میلیارد ریال برای این بیماران در استان مرکزی هزینه می شود.
وی افزود: 4 هزار و 112 بیمار صعب العلاج استان در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک دارای پرونده دارند به طوری که روزانه حدود 25 نفر و ماهانه حدود 500 نفر برای دریافت کمک مراجعه دارند.
دکتر علیمرادیان اظهار داشت: 610 نفر از متقاضیان کمک هزینه دارویی جدید و متعلق به امسال است و بقیه پرونده ها کمک مستمر و موردی از سال های قبل نیز داشته اند.
وی توضیح داد: بیشترین هزینه و کمک را ویژه بیماران سرطانی استان در حدود نیمی از ارقام پرداختی شامل می شود که اغلب از خانواده های کم بضاعت هستند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: بیماران متابولیک ،مبتلایان به هپاتیت و روماتیسم پس از سرطانی ها بیشترین دریافت کنندگان کمک برای مخارج دارویی در استان را شامل می شوند و در کنار این موارد در زمینه کمک های هزینه دارویی برخی داروهای بیماران ام اس نیز مساعدت هایی در سال جاری صورت گرفته است.
عضو هیات علمی دانشگاه توضیح داد:رقم پرداختی از وزارتخانه در سال گذشته برای کمک هزینه دارویی بیماران صعب العلاج تاکنون چهار میلیارد ریال بوده است و امید است که هرچه سریعتر ارقام مناسب برای این حوزه تزریق شود.
در استان مرکزی 19 بیمارستان فعال با یکهزار و 945 تخت مصوب و یکهزار و 750 تخت فعال و 85 بخش درمانی وجود دارد که15 واحد بیمارستانی استان مرکزی مربوط به حوزه دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و 2 بیمارستان نیز خصوصی در اراک است.

انتهای پیام/

رسول غفاری

کلید واژه ها: مساعدت مالی دکتر علیمرادیان


نظر شما :