مصرف خودسرانه داروهای گیاهی و اثرات وحشتناک آن ها

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۴ کد : ۱۵۸۹۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۹۳
متخصص بیماری‌های عفونی گفت: پیشگیری از زمانی آغاز می‌شود که فردی مشکوک به کرونا در خانواده شناسایی شود به این ترتیب برای جلوگیری از ابتلای سایر اعضای خانواده باید زمینه جداسازی فرد و قرنطینه آن صورت گیرد.
مصرف خودسرانه داروهای گیاهی و اثرات وحشتناک آن ها

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر ناصر خسروی متخصص بیماری‌های عفونی، بهترین راه کمک‌کننده و موثر در مقابله با بیماری کرونا را پیشگیری عنوان و اظهار کرد: پیشگیری از زمانی آغاز می‌شود که فردی مشکوک به کرونا در خانواده شناسایی شود به این ترتیب برای جلوگیری از ابتلای سایر اعضای خانواده باید زمینه جداسازی فرد و قرنطینه آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه لازم است اتاقی برای قرنطینه درنظر گرفته شود تا کمترین تماس بین فرد مشکوک و دیگر اعضای خانواده وجود داشته باشد و این اتاق باید بهترین تهویه را دارا باشد، یادآور شد: باید در طول روز با باز گذاشتن پنجره اتاق قرنطینه اجازه داده شود که هوای اتاق عوض شود.

دکتر خسروی با اشاره به اینکه تا حد ممکن باید سرویس بهداشتی فرد مشکوک و مبتلا از دیگر اعضای خانواده جدا باشد گفت: اما اگر مقدور نبود بهتر است بعد از هر بار استفاده فرد بیمار از سرویس بهداشتی ضدعفونی با استفاده از وایتکس صورت گیرد.

این متخصص بیماری‌های عفونی افزود: فردی که به‌عنوان پرستار با بیمار در ارتباط است مرتب علائمی چون تب بیمار را اندازه‌گیری کند و درصورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را به پزشک یا مراکز درمانی اطلاع دهد.

وی با اشاره به شرایط خاص ظرف ‌غذای بیمار ادامه داد: باید این ظروف به‌صورت جداگانه شسته، خشک و مورد استفاده بیمار قرار گیرد.

دکترخسروی خاطرنشان کرد: در مدت بیماری باید موارد مربوط به فشارخون، دیابت و سایر مشکلات زمینه‌ای بیمار درنظر گرفته شود و در غذای مورد استفاده بیمار مسائل مربوط به رژیم بیماری‌های زمینه‌ای نیز رعایت شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به استفاده دمنوش و داروهای گیاهی توسط بیمار در طول دوره بیماری تاکید کرد: همان‌طور که داروهای شیمیایی مقدار مشخصی برای مصرف دارد، داروهای گیاهی هم باید براساس قانون مصرف شوند و شاید یک دمنوش برای یک بیمار مفید و برای بیمار دیگر مضر باشد، بنابراین توصیه می‌شود مصرف خودسرانه داروهای گیاهی به‌هیچ‌عنوان صورت نگیرد تا مشکلات بیشتری بروز نکند.

منبع: بهداشت نیوز

کلید واژه ها: مصرف خودسرانه داروهای گیاهی


( ۱ )

نظر شما :