اخبار اصلی - آرشیو

دستور العمل اجرایی برنامه آموزش سلامت

دستورالعمل اجرایی برنامه آموزش سلامت در شرایط کرونا

در پی شیوع بیماری کووید ۱۹ و به دلیل تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در واحدهای ارائه خدمت که تحت پوشش معاونت بهداشت هستند اجرای برنامه های آموزش سلامت دستخوش تغییر شده و اهمیت استفاده از روش های غیرحضوری از جمله فضاهای مجازی بیش از پیش برجسته شده است.

ادامه مطلب
رعایت بهداشت در مراکز اقامتی

فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت در مراکز اقامتی (هتل، متل، مهمان پذیر، مهمان سرا )

از لحظه خروج از محل اقامت تا بازگشت به آنجا حتما ماسک بزنیم ، - فاصله یک یا دو متر را در قسمت های عمومی از جمله نمازخانه ها، سلف سرویس و مسیرهای ورود و خروج مراکز اقامتی ، رعایت کنیم .....

ادامه مطلب
رعایت بهداشت در خوابگاه ها

فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت در خوابگاه و پانسیون

- در صورتی که بیماری زمینه ای (مانند بیماری قلبی-عروقی، فشارخون، دیابت، بیماری های تنفسی و ...)و یا نقص ایمنی (شیمی درمانی، پیوند اعضا و ...) داریم حتی المقدور از اقامت در خوابگاه و پانسیون خودداری کنیم. - در هنگام داشتن علایم سرماخوردگی مانند تب، سرفه، گلودرد و یا تنگی نفس از اقامت در خوابگاه و پانسیون خودداری کنیم

ادامه مطلب
بهداشت مدارس

بازگشایی مدارس در شرایط فاصله گذاری اجتماعی

خود اظهاری شما در مورد بیماری فرزندتان نکته مهمی است ، از علائم بیماری کووید-۱۹ (سرفه، تب، تنگی نفس) مطلع باشید و در صورت داشتن هر یک از علائم در فرزندتان یا دیگر اعضای خانواده ، از فرستادن او به مدرسه خودداری کنید

ادامه مطلب
هر خانه ایرانی یک پایگاه سلامت

هر خانه ایرانی یک پایگاه سلامت

اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت یک اتفاق جدید در نظام سلامت است . نظام سلامت ایران با اجرای طرح شبکه بهداشتی و نظام PHC موفقیت های بزرگی را در کاهش مرگ و میر بیمار های به دست آورده است ، اما اکنون نیازمند یک تحول جدید با توجه به رفتارها و مسائل جدید نظام سلامت می باشد .

ادامه مطلب
کنترل اضطرب و استرس کودکان

بد رفتاری های کودکان و کنترل اضطرب آن ها در دوران کرونا

در دوران همه گیری کرونا بزرگسالان می توانند احساسات خود را کنترل و صبورانه عمل کنند ، اما کودکان معمولان در شرایط نامطلوب دوچار سر در گمی می شوند و بسیار وابسته به دیگران و بر طبق رفتار افراد پیرامون خود عمل می کنند .

ادامه مطلب
دستان پاک

نجات زندگی با دستان پاک

مهمترین راه پیشگیری از انتقال کرونا ویروس رعایت بهداشت فردی بویژه شستن دست ها به صورت مکرر و هر بار حداقل ۲۰ ثانیه می باشد .

ادامه مطلب
اهداء خون

اهدای خون سالم اهدای زندگی

بی گمان اهدای خون علاوه بر اینکه یک عمل پسندیده ، خیر خواهانه و با اجر دینوی و اخروی محسوب می شود و فواید بسیاری برای سلامتی فرد به همراه دارد . دسترسی به خون سالم ، حق همه نیازمندان به خون .

ادامه مطلب