آرشیو اخبار

بررسی ۲۵ پرونده در بیست و ششمین کمیسیون فنی_تخصصی صدور پروانه های بهداشتی و واحد های تولیدی غذایی و بهداشتی گالری

جلسه‌ای با هدف بررسی صدور پروانه ساخت، صدور پروانه مسئول فنی و ابطال پروانه ساخت، بررسی نقشه و اتخاذ تصمیم در مورد آن‌ها با حضور معاون غذا و دارو و دیگر اعضاء برگزار شد.

ادامه مطلب

توصیه های مهم تغذیه ای هنگام آلودگی هوا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید می‌توانید آشپزخانه مجهزی در برابر آلودگی هوا داشته باشید و با مصرف برخی از مواد غذایی بدن تان را در برابر اثرات مخرب هوای آلوده ایمن کنید و به جنگ آلاینده‌هایی بروید که از طریق تنفس وارد بدنتان خواهد شد. البته در این میان مواد غذایی نیز هستند که می‌توانند اثرات آلاینده‌ها را در بدن ما بیشتر کنند و باعث بروز و یا تشدید برخی بیماری‌ها شوند.

ادامه مطلب

کسب رتبه پنجم کشوری معاونت غذا و دارو اراک در دومین جشنواره تعالی کیفیت نظام سلامت گالری

در بین ۱۱۰ طرح ارائه شده در دومین جشنواره تعالی کیفیت نظام سلامت در شیراز، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک پس از ۵ مرحله داوری توسط ۲۰۰ ارزیاب، موفق به کسب رتبه پنجم کشوری شد.

ادامه مطلب

چهارمین جلسه ستاد توزیع داروی استان مرکزی با حضور معاون غذا و دارو در سال ۱۴۰۱ گالری

جلسه ستاد توزیع داروی استان با هدف بررسی آخرین وضعیت بدهی های دارویی مراکز تابعه به شرکتهای توزیع دارو و دستورالعمل های جدید در جهت ارتقاء توزیع دارو در استان با حضور دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو و دکتر محسنی مدیر اداره دارو در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو تشکیل شد.

ادامه مطلب
توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد:

کارگاه آموزشی در خصوص قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز گالری

کارگاه آموزشی ویژه کلیه کارشناسان شبکه های تابعه دانشگاه، معاونت های بهداشت، درمان، غذا و دارو و مدیریت های ساوه خمین با حضور نماینده ی سازمان تعزیرات حکومتی استان مرکزی در خصوص قوانین مبارزه با قاچاق کالا وارز و آئین نامه های مرتبط در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو برگزار شد.

ادامه مطلب

داروهای لاغری حاوی مشتقات شیشه هستند

کارشناس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو اراک با اشاره به اینکه شاخص وزن نسبت به قد برای هر فرد متفاوت است، اظهار کرد: با این شاخص مشخص می‌شود فرد وزن ایده‌آل یا دارای اضافه وزن است، البته باید بیماری‌های متابولیکی و فعالیت غده تیروئید فرد را نیز در نظر گرفت که با چکاب مشخص می‌شود فرد چاق یا لاغر است، در حقیقت با اصلاح آن مشکل، متابولیسم بدن و وزن فرد به طور طبیعی تنظیم خواهد شد.

ادامه مطلب