آرشیو اخبار

تقدیر از کارگران و نیروهای خدماتی شاغل در معاونت غذا و دارو اراک به مناسبت روز جهانی کارگر گالری

به مناسبت روز جهانی کارگر دکتر یادگاری سرپرست معاونت غذا و دارو به همراه مدیر امور عمومی مجتمع الغدیر با کارکنان مشاغل کارگری مجتمع الغدیر دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت روز جهانی کار و کارگر نشست صمیمی و دوستانه برگزار کرد.

ادامه مطلب

چهارمین نشست تخصصی مدیران روابط عمومی کارگروه رفاه و سلامت برگزار شد گالری

نشست تخصصی مدیران روابط عمومی کارگروه رفاه و سلامت شورای هماهنگی روابط عمومی های استان مرکزی با حضور افشار، مدیر روابط عمومی، دکتر ناظری مدیر اداره داروی دانشگاه علوم پزشکی و به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد.

ادامه مطلب

تشدید نظارت ها در حوزه پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور / رشد ۵۰ درصدی نظارت ها در استان مرکزی

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به گسترش نظارت ها گفت: تشدید نظارت ها در حوزه پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور در استان مرکزی انجام شده که شاهد رشد ۵۰ درصدی در این زمینه هستیم.

ادامه مطلب
در اراک انجام شد،

کمبودهای دارویی با سامانه تی‌تک مدیریت می‌شود گالری

مسئول امور داروخانه های معاونت غذا و دارو با اشاره به امکان دسترسی معاونت غذا و دارو به داروهای توزیع شده در بستر سامانه تی‌تک، گفت: با رصد داروهای حیاتی و استراتژیک در سامانه تیتک می‌توان تا حد قابل ملاحظه‌ای میزان نشت از زنجیره تامین را کاهش داد تا دارو به دست مصرف کننده اصلی برسد.

ادامه مطلب

پاسداشت مقام معلم زمینه‌ساز ارتقاء و پیشرفت جامعه است

سرپرست معاونت غذا و دارو به مناسبت بزرگداشت مقام معلم گفت: جامعه‌ای که در آن، معلمان شان و احترام داشته باشند، قابل پیشرفت است و اگر معلم، جایگاه واقعی‌اش شناخته نشود، آن جامعه روی پیشرفت را نخواهد دید.

ادامه مطلب

گام بلند و عملیاتی سازمان غذا و دارو در جهت تسهیل تولید محصولات جدید در شرکت های داروسازی

سرپرست اداره کل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به ابلاغ مقررات تسهیل شده جدید در صدور پروانه تاسیس واحد های تولیدی به تشریح آن پرداخت.

ادامه مطلب

بررسی برنامه استراتژیک و نقاط قوت و ضعف امور اجرایی در معاونت غذا و دارو گالری

در راستای اجرای برنامه استراتژیک و بررسی اقدامات لازم درخصوص اجرای برنامه عملیاتی؛ جلسه ای با حضور دکتر یادگاری سرپرست معاونت غذا و دارو، مدیران و روسای ادارات در محل این معاونت برگزار شد.

ادامه مطلب
در اراک انجام شد،

۱۶ پرونده در دومین کمیسیون صدور پروانه های بهداشتی بررسی شد گالری

در دومین کمیسیون بررسی صدور پروانه های بهداشتی و مجوزهای ورود مواد اولیه و فرآیند شده مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک؛ ۱۶ پرونده مورد بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب

اولین قرارگاه نظارت بر سلامت در سال ۱۴۰۳ برگزار شد گالری

اولین قرارگاه نظارت بر سلامت در سال ۱۴۰۳ و شانزدهمین جلسه این قرارگاه با محوریت بررسی وضعیت عفاف و حجاب در مراکز درمانی اعم از کلینیک ها، مطب ها، داروخانه و … که در حال خدمت رسانی به مردم در حوزه نظام سلامت هستند و با هدف هم افزایی بین دستگاه های اجرایی متولی، برگزار شد.

ادامه مطلب
در اراک انجام شد،

پایش مداوم سلامت محصولات کشاورزی در استان مرکزی

سرپرست معاونت غذا ودارو اراک ضمن تاکید بر سلامت محصولات کشاورزی گفت: یکی از اولویت های سازمان غذا و دارو درسال های اخیر، کنترل و پایش میزان باقیمانده سموم دفع آفات کشاورزی، نیترات و نیتریت و فلزات سنگین، در محصولات خام کشاورزی می باشد. بر همین اساس برنامه پایش محصولات فوق در سطح عرضه «PMS» طراحی و در حال اجرا است.

ادامه مطلب

اسامی ۱۰ قلم محصولات غذایی غیر مجاز اعلام شد گالری

از سوی سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک ، اسامی ۸ قلم فرآوردهای گیاهی غیر مجاز اعلام شد. قطره تقویت جنسی Desi Mumy، فرآورده های گیاهی سیلی بین Silibin، فرآورده گیاهی SATONiNE، فرآورده های perfecto ، Vitomix، فرآورده تیزن مخلصه سعال حکیم مومن تبریزی ، چای گیاهی لاغری (گیاهان شف بخش)، فرآورده معجون فاقد مجوز Lukaci Epimediumlu ، شربت گیاهی تری تراپیستغیر فرآورده پودر گیاهی بهنوشان ۲

ادامه مطلب

توجه مردم به نشانگرهای رنگی مواد غذایی ضروریست

کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: لازم است مردم توجه بیشتری به نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای داشته باشند تا بر اساس آن مواد غذایی متناسب با شرایط سلامت خود را خریداری کنند.

ادامه مطلب