آرشیو اخبار

به برچسب نشانگر رنگی تغذیه ای توجه کن!

یه چیزی که تو برچسب نشانگر رنگی تغذیه ای خوراکیا خیلی مهمه که بهش دقت کنین، «اسیدهای چرب ترانسه»! این چربی‌ها نه تنها سالم نیستن، بلکه هم کلسترول بد (LDL) رو بالا می‌برن و هم کلسترول خوب (HDL) رو پایین میارن و ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی رو بالا می‌برن! حالا این چربی ترانس از کجا میاد؟ در صنعت خوراکی، روغن‌های گیاهی رو هیدروژنه می‌کنن (که نیمه جامد یا جامد می‌شن) تا زمان نگهداریشون بیشتر بشه. تو این فرایند چربی ترانس ایجاد می‌شه. مثل روغن‌ها‌ی نباتی جامد. چربی ترانس تو خوراکی‌های نیمه آماده، شیرینی‌جات مثل دونات و ...، تنقلاتی مثل بیسکوییت، شکلات، کیک و ...وجود داره.

ادامه مطلب
معاون غذا و دارو اراک خبر داد؛

آزمایش ۳۲۶ مورد نمونه آرد توسط آزمایشگاه معاونت غذا و دارو

معاون غذا و دارو اراک گفت: ۳۲۶ مورد نمونه آرد در ۸ ماه نخست سال جاری از واحدهای تولیدی و نانوایی ها سراسر استان توسط آزمایشگاه معاونت غذا و دارو مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت.

ادامه مطلب
در معاونت غذا و دارو اراک انجام شد؛

تجلیل و قدردانی از مهندس رجایی به پاس زحمات چند سال حضور موثر در کمیته فنی_ تخصصی صدور مجوز های بهداشتی معاونت غذا و دارو گالری

از مهندس محمد صادق رجایی به دلیل چند سال حضور موثر در کمیته فنی_تخصصی صدور مجوز های بهداشتی معاونت غذا و دارو توسط دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو و دکتر تاجیک مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی و دیگر اعضاء کمیته تجلیل بعمل آمد.

ادامه مطلب
توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد.

برگزاری جلسه کمیسیون فنی_تخصصی صدور پروانه های بهداشتی و واحد های تولیدی غذایی و بهداشتی

جلسه‌ای با هدف بررسی صدور پروانه ساخت، صدور پروانه مسئول فنی و ابطال پروانه ساخت، بررسی نقشه و اتخاذ تصمیم در مورد آن‌ها با حضور دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک در سال جاری برگزار شد.

ادامه مطلب
کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی اراک بیان کرد:

در هنگام خرید آجیل شب یلدا دقت کنید!

کارشناس تغذیه معاونت غذا و دارو گفت: خرید آجیل و محصولات فله و روباز علاوه بر آنکه قابل ردیابی شدن نیست می تواند شامل انواع آلودگی های شیمیایی و میکروبی باشد.

ادامه مطلب
در نمایشگاه بزرگ شب یلدا اراک صورت گرفت؛

بازدید و بازرسی از غرفه های عرضه کنندگان مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی در هفتمین نمایشگاه به مناسبت یلدا

در هفتمین نمایشگاه به مناسبت شب یلدا از غرفه های عرضه کنندگان مواد غذایی و آرایشی بهداشتی بازدید و بازرسی صورت گرفت.

ادامه مطلب
با حضور کارشناسان معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد:

دوره آموزشی کارشناسان و مراقبان سلامت مناطق ۱۵ گانه استان مرکزی

کارشناسان دارویی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو در کارگاه آموزشی که توسط اداره کل آموزش و پرورش برگزار شده بود به آموزش برچسب‌ رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور و آگاه سازی در مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها به کارشناسان سلامت مدارس استان پرداختند.

ادامه مطلب
در راستای مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور صورت گرفت:

بررسی وضعیت کالاهای قاچاق سلامت محور در برنامه تلویزیونی رصد گالری

معاون غذا و دارو اراک شامگاه سه شنبه در گفتگوی زنده تلویزیونی شبکه استانی در برنامه " رصد " به بررسی و اقدامات مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور پرداختند.

ادامه مطلب
توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد:

برگزاری جلسه آموزشی آشنایی با ویژگی های فرآورده های آرایشی و بهداشتی مجاز و قاچاق و غیرمجاز و عوارض مصرف و آشنایی با سامانه ttac

کارگاه آموزشی آشنایی با ویژگی های فراورده های آرایشی وبهداشتی مجاز و قاچاق و غیرمجاز و عوارض مصرف و آشنایی با سامانه ttac جهت استعلام اصالت کالا و ترغیب به مصرف کالاهای مجاز ایرانی ویژه رابطین بهداشتی پایگاه سلامت زینب کبری برگزار شد.

ادامه مطلب