پرسش‌های متداول

تعداد بازدید:۲۵۳

آخرین ویرایش: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷


آیا میتوان در این مرکز به طور دلخواه سزارین انجام داد؟

با توجه به خطرات وعوارض جدی سزارین برای مادر ،سیاست کشوری دراین مرکز انجام زایمان به صورت طبیعی می باشد. وبا توجه به اینکه این مرکز مجهز به دستگاه مانیتورینگ قلب جنین در تمامی مراحل زایمان می باشد و زایمان بدون درد نیز انجام میشودتمام شرایط محافظت از مادرو نوزاد فراهم است وسزارین به طور دلخواه بیمار امکان پذیر نمیباشد به جز در موارد یکه با صلاحدید پزشک وعوامل مخاطره آمیز برای مادر ونوزاد.

آیاتعیین دقیق وقت زایمان میسر است،ودر صورت گذشتن از موعد زایمان خطری جنین را تهدید میکند؟

اگربیمارتاریخ دقیق عادت ماهیانه خود را بداند ویا سونوگرافی اوایل وحاملگی داشته باشد تخمین دقیق سن حاملگی با خطای 4-5 روز امکان پذیر است در این صورت در این مرکز ماکزیمم 41 هفته فرصت داده می شود و در صورت عدم بروز درد، خونریزی و آبریزش و مناسب بودن تمام شرایط که هر هفته زیر نظر پزشک چک میشود ،در41 هفته در این مرکز بستری و جهت زایمان اقدام میشود

در چه موارد باید به صورت اورژانس بیمارستان مراجعه کنم؟

در موارد خونریزی،آبریزش،درد وکاهش حرکت جنین باید در هر موقع از شبانه روز به بیمارستان مراجعه نمائید.دردهای که همراه با سفت شدن شکم وهمچنین تکرار شونده باشندو درصورت کاهش حرکت جنین بعد از خوردن مایعات شیرین،مادر به پهلوی چپ می خوابد وباید 3 حرکت در طی نیم ساعت در ماه آخر داشته باشددر غیر این صورت باید به اورژانس مراجعه نماید.

مراقبتهای پس از بی حسی اسپاینال (از کمر)چیست ؟

در طی 24 ساعت اول پس از بی حسی اسپاینال (از کمر) به پشت خوابیده و به پهلو بچرخند. سرشان را بلند نکنند هر موقع مایعات شروع شد آب کمپوت -قهوه - نسکافه به میزان 15-10 لیوان بخورند. 2-1 روز اول بیشتر استراحت کند و کمتر راه بروند و در زمان استراحت از بالش کوتاه استفاده کنندو در صورت سردرد شدیدبه پزشک مراجعه کنند

زمان حمام رفتن پس از سزارین چه زمانی است ؟

بنا به نظر پزشک روز سوم پس از سزارین می توانند به صورت سرپایی دوش حمام بگیرند و با شامپو بچه با کف صابون به آرامی روی بخیه ها مالیده وآبکشی شود و سپس محل بخیه ها را با سشوار خشک کنند.